+421 903 220 686

Katarína Fialová

slovenčina

Katka je slovenčinárka srdcom a dušou, ktorá s úsmevom šíri jazyk malého národa do veľkého sveta. Najviac ju poteší, keď cudzinec rozpráva perfektnou slovenčinou, jazykom z takej maličkej krajiny. Rada vyvracia mýty o slovenčine a slovenskej gramatike ako o „najťažšom jazyku na svete plnom výnimiek“. Fascinuje ju humor ukrytý v slovách a kreatívne hodiny s disciplínou.

Kvalifikácia

V roku 1999 úspešne doštudovala Slovenský jazyk a literatúru, Etickú výchovu na Filozofickej fakulte Univerzite Konštantína Filozofa.

Katka má bohaté skúsenosti s učením všetkých vekových kategórií od 0 do 80 rokov. Špecializovala sa na výuku na základných školách, hlavne v oblasti prípravy študentov na monitor, ale aj na výuku na stredných školách, najmä na prípravu študentov na maturitu.

Zaujíma ju výučba slovenského jazyka ako cudzieho jazyka. Učila na Univerzite Komenského v Bratislave v Centre ďalšieho vzdelávania, kde sa zameriavala na Jazykovú a odbornú prípravu cudzincov a krajanov. Svoje skúsenosti zhromaždila v dvoch online projektoch – Slovenčina pre lekárov a Obchodná slovenčina.

Svoj čas venovala aj jazykovej príprave zahraničných študentov na štúdium na slovenských univerzitách, letným kurzom slovenského jazyka pre krajanov a cudzincov a vzdelávaniu migrantov.

Zameranie v JŠ VAGeS

Katka učí slovenčinu ako cudzí jazyk študentov rôzneho zamerania a pôvodu.

Viac o Katke

Baví ju turistika, má rada koncerty slovenskej hudby a slovenskú kuchyňu (všetky tie kalorické nezdravé jedlá, po ktorých musíte ísť káľať stromy do hory, aby ste spálili prijaté kalórie :)